SEKCJA 2: DIETA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

POPRAWA PŁODNOŚCI
I DIETOTERAPIA NIEPŁODNOŚCI

photo-1542901689-8917f44e3541-min
photo-1516719907742-5a390230ce74

Gdy pojawia się problem z zajściem w ciążę, przelewa się fala wątpliwości, paniki, frustracji, zawiedzenia.  Każdy następny miesiąc bezowocnych starań przynosi poczucie porażki, stres i narastający smutek.

Najgorsze, co wtedy można zrobić, to przeglądać internet w poszukiwaniu “odpowiedzi”. Wtedy można pomylić np. niepłodność z bezpłodnością, a to dwa różne pojęcia.

W większości przypadków problemem z zajściem w ciążę jest niepłodność (nie myl tego z totalnie nieodwracalną bezpłodnością). Niepłodność to staranie się o dziecko od przynajmniej roku, przy 3-4 stosunkach tygodniowo bez stosowania antykoncepcji.

Niepłodność z powodzeniem można leczyć dietetycznie – jest odwracalna!

Czynniki nad którymi musimy popracować (bo sposób odżywiania/dieta bezpośrednio wpływa na nie) to:

 • regulacja masy ciała
  (nawet 5% spadek masy ciała znacząco zwiększa płodność, o ile utrata wagi przeprowadzana jest łagodnie i powoli)
 • efektywność i częstotliwość występowania owulacji
  (69-80% to dieta i styl życia)
 • prawidłowa gospodarka hormonalna,
 • prawidłowa jakość erekcji i nasienia,
 • stan ogólnego odżywienia organizmu
  (zarówno pierwiastka męskiego, jak i żeńskiego),
 • implantacja zarodka
  (brak poronień).
photo-1516719907742-5a390230ce74

Aby osiągnąć właściwe efekty, musimy skupić się nie tylko na płodności kobiety (40%), ale i mężczyzny (40%) oraz wspólnej (20%).

Jeśli masz przeszłość bogatą w tzw. diety cud, również możesz mieć problem z zajściem w ciążę, nawet jeśli było to dawno. Ponadto zbadamy i wykluczymy pozostałe źródła zaburzeń płodności, takie jak: endometrioza, celiakia, nadwaga i otyłość, PCOS, insulinooporność.

Niepłodność nie jest taka straszna – najważniejsze, że jest odwracalna. Z Twojej strony wystarczą chęci i determinacja, a na wyciągnięcie ręki jestem ja – pozwól sobie pomóc.  🙂

Jeśli nie masz możliwości się ze mną spotkać, to się nie martw! Usługę wykonuję również w trybie on-linegdzie będziemy się widzieć przez Skype lub inną formę wideorozmowy.

PRZYDATNE LINKI

Zapoznaj się z nimi, zanim się do mnie odezwiesz – to znacząco ułatwi sprawę.

CENNIK

Pełny cennik usług oferowanych przez poradnię dietetyczno-warsztatową Roślinna Moc.

PIERWSZA WIZYTA I WIZYTY KONTROLNE

Kompendium wiedzy. Zobacz, jak przebiegają spotkania i jak się do nich przygotować.

GRAFIK WIZYT I KONSULTACJI

Kliknij, aby zapoznać się z dostępnymi i zajętymi terminami wizyt, konsultacji oraz lekcji gotowania.

Mam na imię Dominika - jestem dietetykiem  i kocham swoją pracę! Fascynują mnie substancje bioaktywne naturalnie występujące w pokarmach roślinnych - mają potencjał leczniczy, prewencyjny i poprawiający jakość życia! Moją największą pasją jest gotowanie, zaraz obok kręcenia domowych kosmetyków, farbowania włosów henną, zgłębiania i poszerzania świadomości oraz muzykoterapii instrumentami archaicznymi

Cześć, dobrze że tu jesteś!

Mam na imię Dominika – jestem dietetykiem  i kocham swoją pracę! Fascynują mnie substancje bioaktywne naturalnie występujące w pokarmach roślinnych – mają potencjał leczniczy, prewencyjny i poprawiający jakość życia! Moją największą pasją jest gotowanie, zaraz obok kręcenia domowych kosmetyków, farbowania włosów henną, zgłębiania i poszerzania świadomości oraz muzykoterapii instrumentami archaicznymi <3 Uwielbiam przebywać wśród natury i czerpać z niej moc do działania! Kliknij, aby dowiedzieć się o mnie więcej.

Umów się ze mną na bezpłatną 15-minutową konsultację Skype lub telefoniczną 

KONTAKT

PORADNIA DIETETYCZNO-
WARSZTATOWA